Zaterdag 26 juni was dé dag voor Ferwert en Hegebeintum om de tijd van corona af te sluiten en een nieuwe frisse start te maken met tal van activiteiten. Om 9.00 uur begon de dag met de opening van de nieuwe speeltuin genaamd ‘Boartersplak de Mûnestien’ aan de Elingawei. Met hulp van de speeltuincommissie én diverse organisaties die financieel bijgedragen hebben, heeft Ferwert voor alle kinderen een prachtige speeltuin gekregen.
Om 10.00 uur startte de ‘zwerfvuilactie’ vanaf het terras van café ’t Hoekje; ruim 30 vrijwilligers werden eerst getrakteerd op koffie en gebak waarna in groepjes zowel in Ferwert en Hegebeintum al het zwerfvuil werd opgeruimd. Een activiteit die jong en oud bij elkaar bracht en waar ruimte was om na een lange tijd van ‘social distance’ ook even met elkaar te praten. Na afloop was er voor iedereen broodjes en een kroket op het Vrijhof.
Om 14.00 uur was de aftrap van de eerste historische rondleiding die een groepje dorpsgidsen de komende zomerperiode gaan verzorgen 1x in de 14 dagen op de zaterdagmiddag. Bij deze aftrap waren 17 deelnemers aanwezig die meegenomen werden in de geschiedenis van het Vrijhof, Hoofdstraat en de Martinus tsjerke.
De laatste activiteit was om 16.00 uur op het Vrijhof waar de ontwerpen van de ‘Lightlines’ bekeken konden worden en uitleg werd gegeven door een afgevaardigde van Sense of Place en kunstenaar Rob Sweere. Een verbindingslijn die gecreëerd wordt door een serie van drie kunstwerken die bestaan uit drie torens en staan als baken in het landschap in het bos bij Camminghastate, achter de zeedijk en op Ameland.
Dorpsbelangen Ferwert-Hegebeintum heeft zo op deze bijzondere dag veel dorpsbewoners weer in met elkaar in verbinding gebracht!
{igallery id=7559|cid=121|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}