Harry Feenstra uit Blije en zijn zoon Jitze hebben dinsdag een Amerikaanse vlag geplant op de zeedijk bij Ferwert en op de afrastering langs de zeedijk een klein spandoek met informatie geplaatst. Feenstra zette de vlag daar voor één dag als eerbetoon aan de bemanning van een Amerikaanse bommenwerper die op 11 december 1943 nabij die plaats neerstortte en vier van de bemanningsleden verongelukten.
Feenstra vond dat er precies 75 jaar later een Amerikaanse vlag één dag op de zeedijk moest staan, omdat eerdere plannen voor een herdenkingsplaquette maar niet van de grond kwamen. Feenstra verdiept zich al jaren in wat er zich in de oorlogsjaren allemaal langs de Waddenkust heeft afgespeeld. Hij weet dat de bewuste bommenwerper B-17F 42-30218 ’s morgens vroeg opsteeg in Groot-Brittanië met de opdracht het Duitse Emden te bombarderen. Het vliegtuig werd evenwel al vóór dat Emden was bereikt, beschoten door luchtafweergeschut en jachtvliegtuigen. Het vliegtuig raakte daarbij al flink beschadigd, maar gooide nog wel bommen op Emden.
Boven Fryslân verlieten vijf bemanningsleden het zwaar beschadigde vliegtuig. De bommenwerper vloog nog een tijdje zonder piloot verder, maar crashte rond het middaguur achter de zeedijk bij Ferwert. Van de vijf overgebleven bemanningsleden overleefde slechts één man het ongeluk. Van de zes mannen die deze missie wel hebben overleefd, is op dit moment niemand meer in leven. Feenstra heeft wel af en toe nog contact met nabestaanden uit de familie van een van de bemanningsleden (bron Sawn Stjerren Nijs).
